Kardiolog

Pierwsza wizyta w poradni kardiologicznej i jak się do niej przygotować.

Pierwsza wizyta w poradni kardiologicznej trwa zwykle do 30 minut. W trakcie wizyty lekarz zbiera wywiad chorobowy oraz wykonywane są: badanie fizykalne, pomiar ciśnienia tętniczego, EKG spoczynkowe. Analizowane są dostępne wyniki badań. Na podstawie wywiadu i badania lekarz ustala rozpoznanie. Może również zalecić dodatkowe badania, takie jak : ECHO serca, test wysiłkowy i Holter EKG. Wizyta kończy się przepisaniem leków i wydaniem zaleceń. Pacjent może wymagać kolejnych wizyt.

Na wizytę należy zabrać ze sobą całą dokumentację medyczną dotyczącą danego problemu zdrowotnego, w tym wyniki badań (jeśli dostępne), w szczególności: EKG, badania czynnościowe, obrazowe i laboratoryjne.

Dla kogo jest poradnia kardiologiczna

Do mojego gabinetu zapraszam Pacjentów z podejrzeniem choroby serca i dolegliwościami takimi jak:

 • bóle w klatce piersiowej
 • duszność
 • obrzęki
 • kołatania serca i omdlenia

Zapraszam także Pacjentów z rozpoznaną chorobą kardiologiczną w celu kontynuacji leczenia specjalistycznego.

Od ponad 25 lat zajmuję się diagnostyką i leczeniem następujących schorzeń:

 • nadciśnienia tętniczego,
 • choroby wieńcowej,
 • wad serca, niewydolności krążenia oraz zaburzeń rytmu jak: migotanie przedsionków, częstoskurcze.

W trakcie wizyty wykonuję EKG spoczynkowe. W gabinecie dysponuję Holterem EKG. Badanie wysiłkowe i echokardiograficzne wykonuję w zaprzyjaźnionej placówce.

Wynikiem konsultacji jest określenie rozpoznania choroby Pacjenta oraz ustalenie sposobu leczenia. Podczas konsultacji omawiamy rokowanie i ewentualne wskazania do leczenia interwencyjnego czy też koniecznego operacyjnego. Pod koniec wizyty Pacjent otrzymuje stosowne zalecenia dotyczące trybu życia oraz ewentualny harmonogram kontrolnych badań.

Konsultuję także Pacjentów, których choroba serca wymaga kwalifikacji kardiologicznej do operacji innych narządów.

Poradnię kardiologiczną w Geromedzie prowadzi lek. med. Jacek Burkot:

 • W latach 1981-1987 studiowałem na Wydziale Lekarskim Akademii Medycznej w Krakowie. Edukację zakończyłem dyplomem z wyróżnieniem.
 • W 1992 r. uzyskałem tytuł lekarza chorób wewnętrznych. W tym czasie pracowałem w Oddziale Chorób Wewnętrznych Szpitala Bonifratrów w Krakowie, kierowanym przez Dr med. Adama Sajaka.
 • Od 1994 r. do 2006 r. pracowałem w Oddziale Kardiologii Szpitala im. Rydygiera w Krakowie, kierowanym przez Dr med. Wiesława Piotrowskiego. W tym okresie uzyskałem II stopień specjalizacji z Chorób Wewnętrznych i specjalizację z Kardiologii. W oddziale kardiologii zajmowałem się leczeniem pacjentów, prowadziłem badania kliniczne i wykonywałem zabiegi wszczepiania „ rozruszników serca”.
 • Od 2006r. roku pracuję w lecznictwie ambulatoryjnym w poradniach kardiologicznych: NZOZ Krakmed i Centrum Medyczne Vadimed. Od 2010r. konsultuję pacjentów również w Geromed – Poradnie Specjalistyczne.
 • Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego, Towarzystwa Nadciśnienia Tętniczego oraz European Society of Cardiology. Systematycznie dokształcam się, studiując fachowe publikacje światowej kardiologii, uczestnicząc w kongresach kardiologicznych i nadciśnieniowych w kraju i za granicą.

Władam biegle językiem angielskim i w stopniu dobrym językiem rosyjskim.

https://kardiologburkot.pl

Możliwość komentowania została wyłączona.